piątek, 7 marca 2014

Ach te automaty!

    Mój blog został opanowany przez spam, nie nadążam z wyrzucaniem tego śmiecia. Według wszelkich oznak generowanego przez automaty. Postanowiłam więc na jakiś czas włączyć weryfikację obrazkową, do czasu, aż te automaty się odczepią. Przepraszam Was bardzo za chwilowe utrudnienia, komentujcie proszę, chociaż z przeszkodami :)))).


9 komentarzy:

 1. Nie martw się Jagódko, tak to nie ma, żeby automaty z nami wygrały!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. W panelu komentarzy masz możliwość zablokowania ich jako spam, wtedy bloger automatycznie je wyrzuca :)
  Wystarczy oznaczyć je "spam" i już. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem w tym, że te automaty ciągle generują nowe spamy, wyrzucam, a tu rośnie. Na dokładkę tak chytrze podpięli się jakoś pod Wasze komentarze, że wyrzucając spam, automatycznie wyrzucam tez komentarze. Najlepiej odciąć im dojście chwilowo, a potem zobaczymy.

   Usuń
  2. A odkąd włączyłam weryfikację, żaden spam nie przeszedł. Poczekam parę dni i wyłączę, może się odczepią. Dokąd tego spamu była garstka, to mi nie przeszkadzało, ale teraz jakiś pracuś się znalazł :))))

   Usuń
 3. Tfu tfu, mnie jeszcze nie opanowały, ale trzymam kciuki za usunięcie Twoich spamowaczy i spamowodzi! A jak zdrowie, Jagódko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje zdrowie normalnie, w porzo. Tylko lenia złapałam jak konia i nic mi się nie chce, nawet nie chce się chcieć. I dobrze, bo mogą sobie w tej chwili na to pozwolić, a potem raczej nie.

   Usuń
 4. Ponoć pomaga też wyłączenie komentarzy dla anonimowych użytkowników, tak na 2-3 miesiące, bez konieczności włączania weryfikacji czy moderacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, czasem ludzie nie maja konta z różnych przyczyn. Nie chciałabym im odcinać dostępu do komentarzy.

   Usuń
 5. Ja nie mam tego problemu, nie pamietam co poustawiałam...

  OdpowiedzUsuń