sobota, 19 marca 2022

Moje pogadanki

       No to tak: uległam pokusie. Nie takiej na cukierki czy torta, tylko wyrafinowanemu kuszeniu, żeby pogadać do ludzi na wizji fonii. Opierałam się, bo nie cierpię dawać się focić (jak się okazało - słusznie), a gadanie do mikrofonu wydawało mi się czarną magią. No i nie miałam do niedawna kamerki, tylko mój stary komputer stacjonarny. A telefon tylko taki do dzwonienia, bo nawet SMS-y trudno na nim pisać.

    Kuszenie było, jak napisałam, wyrafinowane. Bo dla mnie liczy dzielenie się wiedzą, puszczenie do ludzi tego, czego mnie samej nauczono i co spraktykowałam. Dopóki mogę to robić, czuję się przydatna. Z pracą fizyczną już nie bardzo, więc pozostało mi przekazywanie doświadczenia jako "użyteczność publiczna".

     No i się zgodziłam. Kupiłam kamerkę na dzień przed pierwszym nagraniem i rzuciłam się na głęboką wodę. Stremowana.

     Powtarzam w tym cyklu w skrócie moją filozofię pracy na ziemi, a w późniejszych odcinkach porady praktyczne, które można znaleźć na początku tego blogu.

     Na razie ukazały się dwa pierwsze odcinki. Gdyby ktoś chciał je obejrzeć, to tutaj:

 Poznać i zrozumieć magię swojego ogrodu . Z miłości do Ziemi cz.1 - YouTube

CZYM JEST ZIEMIA . Z miłości do Ziemi cz.2 - YouTube


     A na domiar wszystkiego inna stacja zaprosiła mnie do audycji radiowych, które robimy wspólnie z moją przyjaciółką-zielarką, ale jeszcze się nie ukazały.

    Czyli - trzymajcie mnie, narody - stałam się babką medialną. Głupio mi z tym trochę, ale jeśli to się komuś przyda, to OK.

12 komentarzy:

 1. Witaj kochana! Nawet zostawiłam Ci komentarz. Właśnie słucham części pierwszej. Świetny pomysł, świetny temat!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurcze, obejrzę na pewno w wolnej chwili, dziś lub jutro, jestem bardzo zaciekawiona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysl.Duzo fajnej, przydatnej wiedzy.Dziekuje, ze dzieli sie Pani wiedza i doswiadczeniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pooglądam jak znajdę czas. Fajnie, że przekazujesz wiedzę dalej, mądra babo. Na pewno to dobrze robi całemu człowiekowi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pooglądam. Cieszę się, że zaczęłaś "nadawać". Powodzenia!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Miło Panią słyszeć. I w ogóle widzieć. Myślę, że osoby posiadające ogród skorzystają z Pani wiedzy i propozycji. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, może ta wiedza dotrze do ludzi i będą bardziej dbać o naszą życiodajną ziemię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pani Krysiu super!!! Bardzo dziękujemy za to, że dzieli się Pani z nami swoją wiedzą. Gratulujemy i powodzenia w mediach:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super pomysl z tymi filmami. A może załozy pani swój własny kanal? To proste a byłaby pani swoją własną "kierowniczka":).
  Ten kanał na ktorym są aktualne filmy ma jakieś dziwny klimat od sasa do lasa. Nie spodobalo mi się też jak prowadzacy się zwraca " kobitki" to jest slowo protekcjonalno-pejoratywne. Przepraszam że tak ostro ale jestem uwrazliowiona na takie zjawiska. A filmiki na, pewno obejrze. Dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe, czy ktoś oprócz mnie tu się jeszcze dobija?

  OdpowiedzUsuń