sobota, 15 maja 2021

Wolontariat otwarty

       Ciepła pora roku pomału zaczyna się mościć i czuć się coraz pewniej. Do tej pory to był taniec w te i we wte, trochę ciepła, trochę śniegu i przymrozków. Razem z nią zaczął się gorący sezon na prace w ogrodzie. Piękny czas, pełen nadziei. Łany kwiatów powystawiały pyszczki, kwitną wiśnie. Za dwa-trzy dni zacznie się festiwal kwitnienia jabłoni.


      

        Robimy, co możemy. A ja się cieszę, ze mogę więcej, niż w poprzednie lata. Nie ma szału, ale coś tam daję radę zrobić. Pierre też zwija się jak mrówka, tyle że po złamaniu lewa ręka ciągle jest niesprawna. A w ogrodzie mamy opóźnienia, które na gwałt trzeba nadrabiać. I sporo już zrobiliśmy.

      Jednak są rzeczy, których nie dajemy rady ruszyć, jak połamane tunele foliowe. A ziemia pod nimi dobra, przydało by się coś zasiać.


    

        Dlatego ogłaszam sezon na wolontariat otwarty. Jeśli ktoś chce odpocząć, połazić po bagnach i lasach, posiedzieć w ogrodzie, a przy okazji nam pomóc, to zapraszamy. Ze względu na warunki przyjmujemy najwyżej 2-3 osoby naraz i na okres do 2 tygodni (może być krócej). Oferujemy bardzo znośne warunki mieszkaniowe - duży, ładny pokój na górze z 2 łóżkami z pościelą i własną toaletą i umywalką; oraz dobre posiłki codziennie. Prysznic można brać na dole. No i wszelką wiedzę, jak mogę się podzielić. Wolontariusze są naszymi gośćmi, uczestniczą w codziennym życiu, jak rodzina. Oczekujemy w zamian 4-5 godzin pomocy w ogrodzie dziennie przez 6 dni w tygodniu. Możemy też chętnie pokazać szlaki i ciekawe miejsca do zwiedzania w okolicy. A jest tego trochę, bo zbieg Bagien Biebrzańskich i Puszczy Augustowskiej obfituje w szlaki piesze i rowerowe, miejsca mocy i rezerwaty.


     

        Mam cichą nadzieję, że dawni wolontariusze skomentują i podzielą się wspomnieniami, żebyście wiedzieli, czego oczekiwać.


     

        Ponieważ jest tu sporo bzyczących krwiopijców, dobrze by było, gdyby wolontariusze sami zaopatrzyli się w środki przeciwkomarowe, inaczej może być ciężko.
      Można już rezerwować miejsca i terminy.

10 komentarzy:

 1. Gorzka Jagodo, oczy się śmieją, a życie skwierczy. Pięknie u Ciebie. Pozdrawiam. 😘

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł.
  Wczoraj o Tobie myślałam jak sobie radzisz?

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę Wam dobrych ludzi do pomocy. I wiem jakoś, że tacy się znajdą.
  Czy już wiesz, kiedy Piłsudski do Was trafił?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka piękna duża szklarnia teraz to poszalejesz z pomidorami już się nie mogę doczekać relacji ze szklarni . Mam wrażenie ze w tym roku wszyscy nie mogą się wyrobić z pracami w ogrodzie u nas to jedno z przyczyny pogody bo długo było zimno i nie było jak siać nie mówiąc o sadzeniu a drugie to w tym roku pare sporych projektów podwórkowych wymyśliłyśmy a ze siła własnych rąk to wiadomo trzeba czasu. Pozdrawiam Cię słonecznie dziś jest super wieczór wręcz letni 🙂

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny pomysł, z pewnością wiele można skorzystać przebywając w Państwa towarzystwie, och gdybym była młodsza...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jabłonie kwitnące są piękne:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień dobry,
  w jaki sposób można się z Państwem skontaktować?

  Pozdrawiam,
  Cezary

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prawej stronie ekranu, na pasku, jest tak rubryka "O mnie". I "wyświetl pełny profil" Trzeba na to kliknąć i tam jest możliwość wysłania wiadomości e-mailem.

   Usuń